Novinky

 • Poslední Kupé před prázdninami

  Nenechte si ujít červnové Kupé ve Vzletu s mimořádně zajímavými hostmi. První z nich bude filosofka a vysokoškolská pedagožka Alice Koubová, která je držitelkou řady ocenění, autorkou 5 monografií a mimo jiné performerkou. Druhým z hostů bude šéfredaktor Českého rozhlasu Plus Josef Pazderka. Jako šéfredaktor působil také na zpravodajském serveru Aktuálně.cz a je spoluatorem oceňovaného podcastu Na východ! Teď už jen stačí pořídit si vstupenky a dorazit 18. června do vršovické kulturní křižovatky. Těšíme se na vás!!!

  → více
 • Snaha je patrná a pokračuje

  Turné letních Kabaretů startuje 12. června v Automatických mlýnech v Pardubicích a končí 11. září v pražském Přístavu 18600. Mezitím se na nás můžete těšit v Ostravě, v Nymburku nebo v Hradci Králové. Prozkoumejte náš program a přijďte si dopřát trochu nepředvídatelné, ale přesto stand’artní zábavy s vaší oblíbenou Vosto5kou!

  → více
 • Velká hudební záhada Vosto5

  Fenomenální jevištní rozhlasová reportáž z pera Ondara Cihláře a Petra Marka se úspěšně zabydlela ve Vršovicích a těší se velkému diváckému zájmu, což zase těší celou Vosto5ku. Vy, kteří máte v plánu PROTON !!! 14. května ve Vzletu, neotálejte a pořiďte si vstupenky, protože mizí rychlostí ostravského Pendolina. Přespolní mají možnost užít si PROTON !!! na zájezdech v Třeboni nebo Novém Městě na Moravě, tak se podívejte do programu a dorazte na strhující příběh zapomenuté hudební legendy…

  → více
 • Květnový expres dotazů

  Nekompromisní Kupé s pravidelným odjezdem v 19:30 každý měsíc z vršovickíé kulturní křižovatky se blíží. Hosty dalšího dílu talkshow Vosto5ky budou básnířka a slamerka Baďa Diaby a parabasketbalista a designér handbiků Mikuláš Hapka. Přečtěte si o našich hostech a dorazte 27. května do Vzletu. Místenky rychle mizí, tak si ulovte tu svou včas!

  → více
 • Načerpejte s námi simulovaný vitamín D

  Pozor!!! 24. dubna hrajeme naposledy v této sezóně váš oblíbený simulovaný festival Sentimetal. Po něm se už totiž s kapelou Snaha těšíme na ty skutečné. Tak žhavte prstíky a kupujte vstupenky. P. S. Pivo ale skutečné bude.

  → více
 • Co se stalo na Zlatém návrší?

  Osudový příběh Bohumila Hanče a jeho přítele Václava Vrbaty uvidíte v podání Vosto5ky 9. dubna ve Studiu Ypsilon. Budou to poslední pražské Slzy ošlehaných mužů v této sezóně, tak namažte běžky, kluci jsou připravení. Zbývá posledních pár vstupenek, které mohou být vaše. Skol!!!

  → více
 • Sklářské Kupé ve Vzletu

  Na dubnovém Kupé se potkají dva přední čeští designéři a skláři Martin Janecký a Jan Plecháč. Martin pochází ze sklářské rodiny a působil dlouhá léta v zahraničí. Jako jeden z mála sklářů na světě ovládá náročnou techniku tzv. inside bubble sculpting. Jan studoval na pražské UMPRUM a v současnosti působí jako umělecký ředitel sklárny Moser. Za své návrhy sklenic a váz získal titul Grand designér na cenách Czech Grand Design 2023. Pavel a Karel se už zkrátka nemohou dočkat tak trochu sklářského vydání Kupé ve Vzletu!!! Pořiďte si vstupenky a buďte u toho s námi 10. dubna.

  → více
 • Povolte pásek!

  Blíží se totiž Zabijačka. Přijďte 3. a 4. dubna na tříchodovou večeři s netradiční operou ve Vzletu. Jura to pro vás prostě zrežíroval tak, že si přímo během představení můžete nacpat bříška a vychutnat si zabijačkové hody na stole před vámi. Zbývá posledních pár vstupenek, tak neváhejte! Vosto5ka u toho samozřejmě nebude chybět a těší se na vás jako pořadatelský výbor oslav.

  → více
 • Kolaps pop-music se točí dál

  Vršovičáci, pozor: PROTON !!! se stěhuje do Vzletu. Vršovická premiéra 25. března je sice beznadějně vyprodaná, ale kolaps pop-music se točí dál a vy si už teď můžete ulovit vstupenky na reprízu 14. května, kdy zapomenutá legenda ostravského hudebního nebe opět zazáří… A vy s ní!!!

  → více
 • Kde domov můj?

  Vosto5ka je hrdým koproducentem jediného jevištního podcastu u nás. Premiéru druhého dílu mimořádného formátu 5:59 na scéně uvádíme ve Vzletu 20. a 22. března. Podtitulem dílu v režii Štěpána Gajdoše se stala otázka Kde domov můj. Tvůrci ze serveru Seznam Zprávy a jejich hosté vás vezmou do Lánské obory, do archivů dobrodruha Alberta Vojtěcha Friče a na cestu vlakem s tatíčkem Masarykem. Už máte vstupenky? Těšíme se na vás ve vršovické kulturní křižovatce!!!

  → více
 • Pravidelný expres dotazů

  Hosty březnového Kupé budou novinářka, bývalá moderátorka Aktuálně.cz a autorka audio dokumentu Krása na Radiu Wave Linda Bartošová. Druhým hostem, kterého vyzpovídá Karel a Pavel, bude rusista, publicista, cestovatel, předseda občanského sdružení Gulag.cz Štěpán Černoušek. Jeho celoživotním zájmem je Rusko a země bývalého Sovětského svazu. Pravidelný expres dotazů odjíždí 21. března v 19:30, tak si rezervujte svá místa včas!!! Těšíme se na vás.

  → více
 • Léto v únoru

  Zavřete oči a představte si s námi, že je teplý letní večer kdesi v Hradci Králové, ve vzduchu je zatuchlý pach vojenského stanu Vosto5ky a vy se vydáváte na taneční parket… Sentimetal hrajeme už 7. a 8. února!!! Přijďte svlažit suché rty vychlazenou jedenáctkou a spláchnout všechny starosti do naší TOI TOI-ky. Vstupenky rychle mizí, tak neváhejte. Těšíme se na vás!

  → více
 • 24. Kupé ve Vzletu

  Víte, co dělá národní sommelier? A znáte Jožkulipnika? Přijďte 23. února na talkshow Vosto5ky a všechno se dozvíte! Hosty 24. dílu Kupé ve Vzletu budou národní sommelierka České republiky Klára Kollárová a hudebník, scenárista a několikanásobný držitel Ceny Muriel Džian Baban. Kupujte místenky a dorazte do vršovické kulturní křižovatky!

  → více
 • Už se jim kutálí po tvářích

  Slzy ošlehaných mužů. Příběh největší české sportovní tragédie při troše štěstí uvidíte 30. ledna v Ypsilonce. Musíte si ale pospíšit, protože zbývají už jen poslední 2 vstupenky!!! Tak honem klikejte a nenechte si ujít osudový příběh Hanče a Vrbaty v podání Vosto5ky.

  → více
 • Novoroční Kupé

  23. Kupé ve Vzletu proběhne 18. ledna. Našimi hosty budou ministr vnitra Vít Rakušan a právník a důstojník Armády ČR Otakar Foltýn, dřívější náčelník Vojenské policie. Probereme s nimi mimo jiné téma dezinformace, tak si to nenechte ujít a ulovte si svoje místenky včas!

  → více
 • Poslední dávka sentimentu v tomto roce

  Sentimetal uvádíme před Vánoci ještě jednou, tak buďte u toho! 13. a 14. prosince ve Vzletu uvidíte mimo jiné hříšný tanec Jury a Tominy, natočíte si lahodnou Vinohradskou 11 a za zvuků písní kapely Hovada z Ruprechtic se přenesete do období letních festivalů a dlouhých teplých večerů. Ulovte si vstupenky a přijďte se dojímat spolu s námi. Po repríze 14. prosince navíc plynule navážeme vzletím vánočním večírkem, který si Vosto5ka rozhodně nenechá ujít. Doufáme, že ani vy!!!

  → více
 • Přijíždí adventní expres dotazů!

  22. Kupé ve Vzletu proběhne těsně před Vánoci a Pavel s Karlem se už nemohou dočkat svých hostů. První z nich bude kaskadérka a módní návrhářka Petra Ptáčková, takže určitě ocení jejich pletenou vestičku a švihácké tvídové sako. Druhým hostem bude hlavní vývojář serveru Mapy.cz Martin Jeřábek, který se v nekompromisních dotazech určitě neztratí! Pořiďte si místenky a dorazte 21. prosince do Vzletu.

  → více
 • Simulace jedné festivalové noci

  Život není složitej, je jenom jeden! Již 21. a 22. listopadu nastane ta Noc, kdy na Kavčím plácku umře Michael Jackson a Orestés se na to bude jenom dívat. Ulovte si svá místa na našich pivních setech a dorazte na Sentimetal do vršovické kulturní křižovatky. Těší se na vás kapela Snaha a Hovada z Ruprechtic!!!

  → více
 • Loutkoherecký um divadla Vosto5

  Ano, tušíte správně. Loutkoherecký pozdrav podkrkonošským ochotníkům se opět blíží! Další Slzy ošlehaných mužů budou ronit chlapci z Vosto5 19. listopadu. Tak dorazte do Studio Ypsilon a nenechte je v tom samotné. Vstupenky najdete tady.

  → více
 • Hladový je vždycky smutný, nacpat bříško, to je nutný!

  Krkovice, jitrnice, tlačenka, bůček… Vepřové hody ve Vzletu jsou za rohem!!! Už máte rezervovaná svoje místa u stolu? Jurova komická opera o třech dějstvích a dvou chodech proběhne 6. a 7. listopadu ve Vzletu, tak kupujte vstupenky, ať vám ty dobroty někdo nesní. Těšíme se na vás!

  → více
 • Genialita se setkává s dekadencí

  Souboj Titánků nastane jednou za 105 let a ta chvíle je tady. Bohové z Olympu se na počínání lidí už nemohou dál dívat a musí trochu zamíchat kartami. Mají to koneckonců v popisu práce! Kupujte vstupenky a buďte u toho 19. října ve Vzletu.

  → více
 • Stane se to jen jednou!

  S touhle partou jsme se už po druhé střídali na festivalu čisté improvizace Volná jízda. Tentokrát jsme si dali se skupinou My kluci, co spolu chodíme / Us boys who go out together dostaveníčko přímo na jevišti. Jen my, oni a samozřejmě vy!!! ✌ Nic víc, nic míň. Vstupenky rychle mizí, tak neváhejte a buďte u toho. Svědomitě nepřipravený Kabaret proběhne 12. října v 19:30 na jevišti Jatek78.

  → více
 • Nenechte si ujít poslední uvedení PROTONU !!! na Jatkách78

  Nezapomeňte, že 10. října se s vámi opět vydáme po stopách velké hudební záhady. Ostravská kapela PROTON !!! naposledy roztočí kolaps pop-music na jevišti Jatek78 a vy uslyšíte zapomenutou hudební legendu. Pořiďte si vstupenky a dorazte do Holešovic.
  → více
 • Kabaretů není nikdy dost

  Naše stand’artní improvizační výkony již tradičně procestují napříč Českou republikou. Letos hrajeme ve Znojmě, v Boskovicích, v Humpolci, v Ostravě a na Letné. Sledujte nás a přijďte s námi pobejt. Těší se na vás Ondar, Petar, Tomina, Jura a Bauík!!!

  → více
 • Sbohem a šáteček. Poslední Kupé před létem!

  Hosty 19. dílu Kupé budou hudebník a herec Robert Nebřenský a filmová producentka a castingová režisérka Maja Hamplová. První z hostů, frontman kapely Vltava, se postará rovněž o hudební doprovod. Poslední Kupé před letními prázdninami proběhne 13. června pod širým nebem na Letní scéně Prahy 10 v Heroldových sadech. Dorazte s přáteli a užijte si s námi večer na čerstvém vzduchu!!! Vstupenky pořídíte tady.

  → více
 • 18. Kupé ve Vzletu

  Předposlední Kupé v této sezóně proběhne s velkou noblesou na velkém sále Vzletu. Do našich koženkových sedaček zasedne zástupce šéfredaktora serveru Seznam Zprávy pro investigativu a podcasty Radek Kedroň a historik umění a místopředseda Klubu Za starou Prahu Richard Biegel. Připojte se k nám 23. května!!!

  → více
 • Květnové Slzy

  Slzy ošlehaných mužů budou štípat do jejich mrazem zkřehlých tváří i tento měsíc. Uvidíte je po stopáté 9. května v Ypsilonce. Pozor, zbývá posledních pár vstupenek. Kdyby na vás už nezbyly lístky, udělejte si výlet do Třeboně. Vostopětka totiž zahraje ve Stopětce!!! Zahajujeme jejich sezónu symbolicky desátého pátý. Dorazte za námi do kulturního centra Třeboň 105. Více info najdete tady. Skol!!!

  → více
 • PREMIÉRA 5:59 na scéně!!!

  Chlapci z Vosto5 jsou pro každé dobrodružství. A ve Vzletu se zrovna jedno chystá! 5:59 na scéně je oživlý podcast, který kombinuje žurnalistiku a živé umění. Lenka Kabrhelová, Martin Hůla, Petra Tejnorová a ostatní tvůrci vás zvou na dokonalou mediální fúzi… Nenechte si to ujít a buďte s námi u prvního uvedení velkého experimentu! 5:59 na scéně proběhne 3. a 4. května od 19:30. Vstupenky ulovíte tady. Jo, a Vosto5ka je hrdým koproducentem tohoto projektu.

  → více
 • Pravidelný příjezd expresu dotazů

  Další Kupé ve Vzletu proběhne 25. dubna. Po boku Karla a Pavla zasedne herečka a tajemnice ÚHKT Andrea Daňková a kreslíř a ilustrátor Štěpán Mareš. 17. Kupé ve Vzletu je vyprodáno, ale nezoufejte – do léta se můžete těšit na Kupé ve Vzletu ještě dvakrát. Nejbližší Kupé proběhne 23. května, tak neváhejte a rezervujte si místenky!!!

  → více
 • Duben, za TOI TOI-ku vlezem

  Jarní simulovaný festival je tady. Pamatujete si na ty dlouhé rozhovory, které jsme vedli do příchodu ranních červánek sedíce obkročmo na pivních setech v Hradci Králové? My jen velmi matně! Přijďte s námi zavzpomínat na vojenský stan Vosto5ky, potyčky s městskou policií a festivalové lásky. K tomuto ponoru do minulosti vám natočíme skutečné pivo od Vinohradského pivovaru a na hlavní stagi necháme zazářit Hovada z Ruprechtic. Nenechte si to ujít a pořiďte si vstupenky na Sentimetal 19. a 20. dubna ve Vzletu.

  → více
 • PROTON !!!

  Na takhle velkém jevišti PROTON !!! ještě nehrál. Jenže tato zapadlá ostravská legenda si to zaslouží. 28. března hrajeme na velkém sále Jatek78 a vy u toho nesmíte chybět. Nenechte si ujít jevištní rozhlasovou reportáž o kapele, která byla umlčena ještě před tím, než se stala slavnou… Vstupenky najdete tady.

  → více
 • V Kupé je narváno!!!

  Milí diváci, březnové 16. Kupé ve Vzletu je bohužel již vyprodané… Nezoufejte, zatlačte slzu, osušte oko a pořiďte si místenky na příští projížďku expresem otázek s Pavlem Pláteníkem a Karlem Krautgartnerem. 17. Kupé ve Vzletu proběhne 25. dubna od 19:30. Těšíme se na vás!!!

  → více
 • Improvizace sbalená na cesty

  Stand’artní kabaret vyráží do Ústí nad Labem. Náš stand’artní improvizační výkon si můžete přijít užít 7. března do Domu umění. Buďte u toho s námi! Chlapci z Vosto5ky se už těší na další dobrodružství.

  → více
 • Nenechte si ujít premiéru Zabijačky ve Vzletu

  Ovar, jitrnice, guláš & tlačenka. Že to nezní jako opera? Nenechte se splést! Zabijačkové pochoutky polahodí vašim mlsným střevům a o to ostatní se postará původní komická opera o třech dějstvích. Zabijačka je smetanovsko-ladovská tradice přežvýkaná Jirkou Havelkou, opepřená pravým operním zpěvem, tanečními čísly a dětským sborem. Ulovte si vstupenky a buďte u toho s námi již 1. a 2. března ve Vzletu! Zabijačka – Hladový je vždycky smutný, nacpat bříško, to je nutný

  → více
 • Milí běžkaři, pózor!

  …ještě bojoval, ale smrt tiskla svůj ledový ukazováček neodbytně na jeho srdce… Osudový příběh nejúspěšnějšího českého lyžaře Bohumila Hanče a jeho přítele Václava Vrbaty se řítí do Ypsilonky. Slzy ošlehaných mužů hrajeme opět 25. února. Máme již vyprodáno, ale pokud se uvolní vstupenky, ulovíte je tady.

  → více
 • Blíží se polokulaté 15. Kupé ve Vzletu!

  Do koženkových sedaček našeho legendárního kupé zasedne hudebnice a herečka Rozálie Havelková, která nám vysvětlí, co je to morbidní šanson, a představí svoje debutové album Korzetiér. Po jejím boku přivítáme filmového režiséra a scénáristu Adama Sedláka, který získal Cenu české filmové kritiky za svůj snímek Banger. Nepropásněte je 20. února je Vzletu! Vstupenky najdete tady.

  → více
 • Simulovaný festival ve Vzletu je za rohem

  Sentimentální ponor do vlastních duší uprostřed Kavčího plácku. Potyčky s královehradeckou městskou policií ve vojenském stanu Vosto5ky. Hovada z Ruprechtic. Lahodná vinohradská 11°. Pivní sety, barevné fáborky a metal. Ano, Sentimetal je tady! Přijďte 14. a 15. února do Vzletu na jedno. Vstupenky pořídíte tady.

  → více
 • Společenstvo vlastníků čeká poslední tažení!

  Finální zápolení o pozice a dominanci na výsluní společenského jeviště je tady. Síťka proti holubům versus místo pro kočárky u výtahu. Drama, které píše sám život v bytovém domě. Kdo z koho. V sázce je všechno. Jsme přeci dospělý lidi! Nepropásněte poslední maraton schůzí SVJ v podání Vosto5 24., 25., 26. a 27. ledna vždy od 19:30 ve Vzletu. V hlavní roli vlastníci bytových jednotek osobně.

  → více
 • Odškrtněte si s námi jeden z vánočních dárků

  Pokud pořád dumáte nad tím, čím potěšit vaše blízké, máme pro vás tip. Ve Vzletu mají parádní vánoční balíčky, které vám vytrhnou adventní trn z paty. Znáte nějakého hrdého vlastníka bytové jednotky? Darujte mu k Vánocům 2 vstupenky na derniéru SVJ. Že vaši blízcí už SVJ viděli? Nevadí! Balíček pro nejlepší kamarády nebo kamarádky obsahuje dvě vstupenky na Kupé ve Vzletu a unisex ledvinku z recyklovaného materiálu. Máte spoustu synovců a neteří? Vsaďte na jistotu a pořiďte jim nějakou ze šviháckých mikin nebo triček od Žandy Suvenýrové na našem e-shopu. Vosto5 vás před Vánoci ve štychu nenechá.

  → více
 • Na Jatka78 letí kometa z Ostravy

  Zapadlá hvězda ostravského hudebního nebe se zanedlouho znovu rozzáří v plné síle. Nenechte si ujít členy kapely PROTON !!!, jak hrají na air kytary a rozplétají osudy hudebníků z dob hluboké normalizace i těch ze současnosti. A kolaps pop-music se točí dál! Přijďte 12. prosince od 19:30 na Jatka78. Vstupenky najdete tady.

  → více
 • Blíží se 14. Kupé ve Vzletu

  První hostkou bude cukrářka Jaroslava Procházková, která založila kavárnu Sladký život na pražské Hanspaulce. Dříve osobní letuška Václava Havla vezla v českém vládním speciálu například Françoise Mitterranda nebo Jásira Arafata. Druhým hostem bude sochař Čestmír Suška,  zakladatel komunitního uměleckého centra Bubec v pražských Řeporyjích. O hudební doprovod se postará Petr Skočdopole, frontman skupiny Jumpintothefield. Buďte u toho s námi 30. listopadu od 19:30!!!

  → více
 • Loučíme se s Dechovkou

  Lidé se mění, dechovka zůstává. Stalo se roku 1923. Stalo se roku 1945. Stalo se včera. Děje se pořád. Přijďte zažít poslední uvedení legendárního představení o malém městečku Dobrodín, kde se zdánlivě zastavil čas. O jedné hospodě, o jedné události a o lidech, kteří by rádi zapomněli. My ale na Dechovku nikdy nezapomeneme!!! Derniéra proběhne 22., 23. a 24. listopadu vždy od 19:30 ve vršovickém Vzletu.

  → více
 • Šťastné 13. Kupé ve Vzletu

  Místenky do Kupé ve Vzletu si na 8. listopadu rezervovali cestovatelka Nicolette Havlová a frontman kapely Bert & Friends Albert Romanutti. Nicolette je cestovatelka a jak sama říká, vlastní toulavé boty. To neznamená, že je věčně ztrácí, ale že v nich pěšky došla například až do Instabulu. Alberta Romanuttiho není třeba dlouze představovat. Když se řekne kapela Bert and Friends, tak se téměř každému vybaví jeho nezaměnitelný růžový klobouk s širokou krempou. Členové kapely o sobě tvrdí, že se vrátili v čase z roku 2050 a přicházejí svými písněmi zachránit hudební scénu. Tak to nepropásněte a zarezervujte si místenky tady.

  → více
 • Říjnové schůze SVJ

  Milí sousedé! Další čtyřboj o dominanci na společenském výsluní je tady. Simulované schůze SVJ, rozvášněná ega sousedů, nekonečná hlasování nebo řešení patové situace na téma parkování kočárků v čtyřdenním bloku. Nepropásněte to! Společenstvo vlastníků ve vršovickém Vzletu je k vidění 18., 19., 20. a 21. října vždy od 19:30. Vstupenky jsou ještě k mání.

  → více
 • První Slzy ošlehaných mužů

  První letošní slzy potečou po tvářích ošlehaných mužů. Osudový příběh Hanče a jeho přítele Vrbaty uvidíte už 9. října od 19:30 v loutkohereckém pozdravu chlapců z Vosto5 podkrkonošským ochotníkům. Teple se oblečte a vyrazte do Ypsilonky! Vstupenky najdete tady.  

  → více
 • 12. Kupé ve Vzletu startuje letošní sezónu!

  Další Kupé ve Vzletu se blíží. Naším prvním hostem bude rodák z České Lípy, Jakub König alias Kittchen, který má na svém kontě řadu hudebních, výtvarných a knižních projektů. Druhou hostkou bude herečka a vášnivá kuchařka Anna Kameníková. Anna byla nominována na Českého lva za vedlejší roli ve filmu Nevinnost v režii Jana Hřebejka a za ztvárnění role Boženy Němcové v minisérii Lenky Wimmerové. Buďte u toho s námi 4. října od 19:30 ve Vzletu!

  → více
 • První podzimní Sentimetal

  Je to tady, jako každej rok. Slunce vstoupí do znamení Vah a nastane podzimní rovnodennost. Teploty klesají. Dny se krátí. Tma přichází každý den o tři až čtyři minuty dřív. Ideální čas na to vrátit se k sobě samým. Zreflektovat, kde jsme byli a kde jsme teď. Sentiment je na místě. A Sentimetal je zpět! První podzimní nálož sentimentu a metalu v jednom se vrací 19. a 20. září. Slunce zapadá v 19:07, takže  od 19:30 se vidíme ve Vzletu! Vstupenky pořídíte tady.

  → více
 • Na tenký led čisté improvizace

  Jak praví staré přísloví, bez improvizace nejsou koláče, a tak 2. a 3. září pořádáme ve spolupráci se Vzletem Volnou jízdu – festival čisté improvizace. A protože i mistr tesař se někdy utne a odvážnému štěstí přeje, pozvali jsme k účasti další kolegy v tomto vzletném divadelním žánru kované. Prozkoumejte celý program a přijďte se podívat, které soubory si troufají šlapat nám na paty. Na závěr Volné jízdy nebude chybět ani večírek silent disco v režii King of Madagascar, rozuměj Martina Hůly!

  → více
 • Konec léta se blíží!

  Srpen se nezadržitelně chýlí ke svému konci a my se nehodláme s letními prázdninami rozloučit jinak než s vámi a ve velkém stylu. 29. srpna se potkáme v Lesním divadle v Řevnicích a připomeneme si příběh zapadlé ostravské hvězdy československého hudebního nebe PROTON !!! Hned následující den 30. srpna se vrátíme na Letenskou pláň pod to naše známé širé pražské nebe festivalu Letní Letná, abychom vám předvedli náš maximální neopakovatelný improvizační výkon. Těšíme se na vás!

  → více
 • Vosto5 má volno (skoro)

  Vosto5 si po krásné a vydatné divadelní sezóně dává prázdniny, ale ne na dlouho.
  Na viděnou v Novém Městě na Moravě a na Colours v Ostravě! Doufáme, že vy vyrážíte za odpočinkem také, abyste načerpali sílu a v září jsme se znovu potkali na jednom z našich představení! 

  → více
 • Sentimetal na Regionech!

  Sentimetal jede na zájezd tam, odkud vzešel, aneb hrajeme na Hradeckém Open Air festivalu! O Kavčím plácku, vojenském stanu Vosto5ky a o sobě samých. Kruh se uzavírá. Realita se protne se simulací a metal se sentimentem. Perfektní zakončení červnového tažení po divadelních zájezdech. Přijďte na simulovaný hradecký festival odehrávající se uvnitř toho samého festivalu. Sentimetal na Regionech 28. a 29. června! Vstupenky jsou k mání tady.

  → více
 • Vysoký standard

  Stand’artní kabaret vyráží na zájezd! Ondar, Bauik, Petar a Tomina se prostřídají na jevišti, aby předvedli to nejlepší, co v nich je. Se svým maximálním neopakovatelným improvizačním standardem zavítají 17. června do kamenného divadla Skalky v Jičíně a 21. června do pražské komunitní zahrady Libóza. Nebude chybět vlastní kapela Snaha, ani slovutný humor chlapců z Vosto5, ani vy, naši diváci! 

  → více
 • Vosto5 na D5!

  Je tu čas letních radovánek v neklimatizované dodávce Karel, přerušovaný signál Radiožurnálu v zácpě na dálnici, poškrábané CD Hovad z Ruprechtic, čůrání do pangejtu a ještě mnohem víc. Je tu léto, teplo, zájezdy a Vosto5 je na nich s vámi, tak si zabalte opalovák a pište si 11. června Stand’artní kabaret v Chebu a 13. června PROTON !!! v Drážkově. Podrobné info o našich pohybech republikou najdete tady!

  → více
 • Sentimetal ještě jednou před létem

  Poslední nálož sentimentu a metalu v jednom před prázdninami! Chlapci z Vosto5, navenek drsní, okoralí a životem ošlehaní, se v představení Sentimetal vracejí k sobě samým a hledají původní jádro rozkoše ze hry a důvody k divadelní radosti i smutku. Sentimetal – Noc, kdy na kavčím plácku umřel Michael Jackson a Orestés se na to jenom díval 8. a 9. června ve Vzletu. Nepropásněte to a ulovte si vstupenky.

  → více
 • Jsme dospělý lidi!

  Běžná schůze společnstva vlastníků, jakých ročně probíhá tisíce, v netradičním dramatickém pojetí. Přijďte na SVJ, nelítostný boj rozvášněných vlastníků bytových jednotek o dominanci na výsluní společenského jeviště. Poslední hlasování v Praze před prázdninami začíná 27.-30. května vždy od 19:30 ve Vzletu. Pořiďte si vstupenky a přijďte hlasovat s námi! 

  → více
 • Pérák je zpět

  Mýtický český superhrdina Pérák se vrací! 25. května od 19:30 promítneme na sádrovém plátně ve Vzletu divadelní film Pérák vs. Heydrich – Na jméně nezáleží. Rozhodují činy! Připomeneme si touto cestou 80 let od atentátu čs. parašutisů na říšského protektora Reinharda Heydricha, jeden z největších hrdinských činů našeho odboje proti nacismu. Podaří se Pérákovi a ostatním hrdinům odboje pozměnit historii? A existuje Pérák vůbec? Buďte u toho!

  → více
 • Seznamte se s TokjuFokju a Matějem Opočenským

  Do květnovým teplem vyhřátých koženkových sedaček pomyslného expresu dotazů se tentokrát přilepí vršovický evangelický farář Matěj Opočenský a TokjuFokju, mladá rapperka z Prahy, která se postará rovněž o hudební doprovod. 11. Kupé ve Vzletu je za rohem a Pavel Pláteník s Karlem Krautgartnerem si již nedočkavostí utírají čela kapesníkem a štelují klimatizaci. Buďte u toho 17. května od 19:30!

  → více
 • Stand’artní Třeboň

  Chlapci z Vosto5 vyráží na jih, aby předvedli svůj neotřelý improvizační talent. Jak bývá zvykem, proběhne zde rovnou premiéra i derniéra jejich neopakovatelných výkonů. Nic víc, nic míň. Stand´ artní kabaret již 10. května. Těšíme se na vás, milí Třeboňáci!

  → více
 • Pocta podkrkonošským ochotníkům

  Slzy ošlehaných mužů brzy opět potečou po zmrzlých tvářích lyžařů jedné krve. Za jakých okolností zahynuli mistr Hanč a jeho přítel Vrbata? Navštivte 3.května v 19:30  Studio Ypsilon a nechte se vtáhnout do strhujícího vyprávění o největším českém sportovním neštěstí.

  → více
 • KOLONIZACE NAPOSLEDY

  Kolonizaci čeká velkolepé finále. Po sedmi letech startujeme v divadle Archa naposledy. Čtyřdenní tažení dalekými vesmíry proběhne 21.-24. dubna. Kdo přijde po nás? A co přijde po Kolonizaci? Buďte u toho s námi! Vstupenky na derniéru naleznete zde

  → více
 • Kulaté Kupé ve Vzletu

  Herečka, houslistka, hudebnice i zpěvačka Tereza Marečková a spisovatel a novinář Jan Štifter budou hosty 10.dílu talkshow divadla VOSTO5 19.dubna od 19:30. O hudební doprovod se postará Bára Zmeková. Vstupenky jsou již k mání!

  → více
 • DOBRODÍN OPĚT OŽÍVÁ!

  Koncem týdne se můžete těšit na Dechovku, kterou opět uvedeme ve Vzletu.

  Třídenní blok hraní zahájíme v sobotu 9. dubna od 19:30. Vstupenky jsou k dispozici už pouze na neděli 10.4. Více informací naleznete v sekci program

  Těšíme se na vás! 

   

  → více
 • Souboj Titánků v Jihlavě

  Bohové na Olympu. Schůze, která se koná jednou za 105 let. Divadelní happening. 

  Divadlo VOSTO5 již 5.4. od 19 hodin zavítá do Domu kultury v Jihlavě. Těšit se můžete na představení, kde se setkává genialita s dekadencí. Řeč není o ničem jiném než o Souboji Titánků

  → více
 • Kupé podeváté ve Vzletu

  Další díl úspěšné talkshow Pavla Pláteníka a Karla Krautgartnera Kupé ve Vzletu, která přebírá své jméno od místa, kde se aktuálně odehrává, proběhne 22. března od 19:30 hod. ve Vzletu. Hosty budou tentokrát dokumentaristka Diana Cam Van Nguyen a spisovatel a historik Pavel Kosatík. Předprodej vstupenek v sekci Program.

  → více
 • SENTIMETAL

  Premiéra nejnovější inscence Vosto5 s názvem SENTIMETAL a podtitulem „Noc, kdy na Kavčím plácku umřel Michael Jackson a Orestés se na to jenom díval“, je úspěšně za námi. Další reprízy hrajeme 25. a 26. března ve Vzletu. Vstupenky najdete v sekci Program.

   

  Přijďte si dát skutečné pivo na simulovaný festival. Nebo naopak?

  → více
 • Lidé se mění a Dechovka se vrací

  Po našem přesunu do Vzletu jsme se rozhodli na limitovaný počet uvedení obnovit naši kultovní inscenaci Dechovka! Další reprízy v dubnu 2022. Vstupenky v předprodeji v sekci Program

  → více
 • SUVENÝRY a VÁNOCE JSOU TU!

  VOSTO5ka má už druhý rok novou atrakci – prodej SUVENÝRŮ v našem e-shopu!

  == https://vosto5.cz/suvenyry/ ==

  Nabízíme trika, pohledy, odznaky, nášivky, mikiny, no prostě samé radosti pro všechny. Ideální vánoční dárky!

  = Koukni na to, tohle prostě musíš mít! =

  → více
 • KOLONIZACE is back!

  Kosmonauti Vladim, Blake, Marek a Olaf se vracejí po dvou letech ze svého putování po galaxii zpátky do Divadla Archa. Nikdy nebylo představení Kolonizace – nový počátek tak aktuální. Má lidstvo budoucnost nebo nás nahradí jiný živočišný druh?

  == 2. – 5. prosince v Divadle Archa – časy a předprodej v sekci Program ==

  → více
 • Pérák na Filmnazivo.cz

  Kdo jste v srpnu 2020 prošvihli promítání našeho Péráka v kině, tak zbystřete! Jeho poslední stý zásah byl pečlivě zaznamenán a vy analogového hrdinu konečně uvidíte online.

  Od listopadu 2020 na nové platformě pro živou kulturu Film Naživo –  www.filmnazivo.cz

  → více
 • Rozhlasová adaptace inscenace PROTON !!!

  Ve čtvrtek 22. června ve 20 hod. odvysílal Český rozhlas Vltava v rámci pořadu Kabaret v éteru v premiéře rozhlasovou adaptaci našeho PROTONU !!! Pokud jste nestihli vysílání, tak si ho můžete poslechnout v našem audioarchivu. Ostrava volá o pomoc!

  → více

Archiv