← Všechna představení

Slzy ošlehaných mužů

 Recenze

Jana Machalická – Lidové noviny

„Režie Ondřeje Cihláře zdařile kombinuje zvolené postupy a žánry – situace hrané živými herci se přelévají do výjevů s papírovými loutkami a akčnost dramatických scén skvěle graduje i pomocí projekce, což vychází zejména ve ztvárnění závodů – Hanč rytmicky píchá hůlkami a za ním se míhá scenerie krkonošských hor. Jemně parodické ladění střižené nostalgií a mile starosvětskou atmosférou, což se vtipně projevuje i v dikci, režisér udržuje od počátku: při líčení česko-německých tahanic, vlasteneckého ochotničení a vlastně i v linii „osobního“ příběhu Hanče a jeho ženy Slávky.“

slzy_ln_15_4_15

Osudový příběh nejúspěšnějšího českého lyžaře Bohumila Hanče a jeho přítele Václava Vrbaty v loutkohereckém pozdravu Divadla Vosto5 podkrkonošským ochotníkům.

Sto let po největší české sportovní tragédii stále s jistotou nevíme, co přesně se tenkrát stalo na krkonošském Zlatém návrší.

„…ještě bojoval, ale smrt tiskla svůj ledový ukazováček neodbytně na jeho srdce…“

Když spolu ošlehaní účastníci zrušeného závodu Češi, Němci a Norové, muži jedné krve, stáli nad tělem Bohumila Hanče, plakali všichni. Jak uvěřit, že ten nejdokonalejší z nich, nejlepší, nejstatečnější a vždy ochotný pomáhat druhým, leží tu náhle mrtev a nic ho už nevrátí životu.

Délka představení: 90 minut
Premiéra:  12. 12. 2013 ve Studiu Ypsilon v Praze

Scénář a režie
Ondřej Cihlář
Scéna a loutky
Jan Brejcha
Kostýmy
Daniela Klimešová
Opony
Markéta Šohajová
Světla
Šimon Kočí a Pavel Moc
Projekce a zvuk
Martin Bražina
Produkce
Denisa Sedláčková
Hrají
Ondřej Bauer, Renata Prokopová, Tomina Jeřábek, Petr Prokop a Ondřej Cihlář