← Všechna představení

Pérák 2018

Na jméně nezáleží. Rozhodují činy!

V září a prosinci se desetkrát vrátí Pérák s Divadlem VOSTO5 na jeviště Archy. Bude se ještě pořád psát rok 2018. Bude to 100 let od založení Československa. Bude to další osmičkový rok. Co Pérák chystá?

Akční historická fikce Divadla VOSTO5, která kombinuje prvky bojových umění a kaskadérských výstupů s poetikou originálního autorského divadla s typickým slovním humorem.

Hravá interpretace dramatických událostí z období Protektorátu: horečnou činnost fiktivní odbojové skupiny – československé ligy výjimečných – téměř smete nečekaný úder nastupujícího říšského protektora Heydricha, který přijíždí do Prahy nastolit pořádek. Zachrání situaci mytický český superhrdina Pérák, který díky pérům na nohou přeskakuje pražské ohrady, tramvaje a domy a škodí fašistickým okupantům? A existuje vůbec?

Skutečné osobnosti naší historie v neuvěřitelných souvislostech. Podaří se Václavu Morávkovi, Adině Mandlové, Juliu Fučíkovi, Jaroslavu Foglarovi a dalším uskutečnit převratný plán? Čas se krátí a situaci komplikují parašutisté z Anglie. Vše neodvratně směřuje k atentátu! Změní Vosto5 dějiny?

Inscenace přináší nečekaná fiktivní dobrodružství, která proplétá s historickou realitou a vytváří překvapivý alternativní výklad dějin.

Délka představení: 95 minut
Premiéra: 16. 10. 2011 v MeetFactory v Praze v rámci festivalu 4+4 dny v pohybu
Derniéra: 3. 6. 2016 v Divadle Archa

Obnovená premiéra verze 2018: 11. 1. 2018 v Divadle Archa

Počet repríz: 78 (2011-2016) + ?? (2018)

Inscenace vznikla v koprodukci festivalu 4+4 dny v pohybu, MeetFactory a Divadla Archa.

Scénář a režie
Jiří Havelka
Producent
Petr Prokop a Vosto5
Dramaturgie
Ondřej Cihlář
Spolupráce na scénáři
Ondřej Cihlář, Zdeněk Janáček, Štefan Titka
Scéna a projekce
Honza Bažant, Lukáš Kuchinka, Kateřina Bažantová, Martin Bražina a Jaroslav Karaok Hrdlička
Kostýmy
Andrea Králová
Hudba a zvukový design
6 polnic – Ondřej Dědeček
Světelný design
Tomáš Morávek
Choreografie a pohybová spolupráce
Jan Novák, Pavel Mašek
Hrají
Ondřej Bauer, Ondřej Cihlář, Jiří Havelka, Tomina Jeřábek, Petr Prokop, Tomáš Měcháček/Jiří Böhm, Markéta Frösslová, Pavel Mašek/Jakub Gottwald, Zdeněk Pecha, Petr Vaněk, Ján Sedal/Braňo Mazúch, Andrej Polák, Jan Novák a Daniel Fajmon