Novinky

 • Kupé se stěhuje do Vzletu

  Rozhodli jsme se přesunout do Vzletu také naši úspěšnou talkshow Kupé V lese, pojmenovanou podle místa, kde byla poslední roky uváděna nejčastěji. Z Café V lese se tak přestěhuje do velkého sálu Vzletu a pozmění svůj název na Kupé ve Vzletu. Kromě úpravy názvu dojde také k inovaci celého formátu. Kupé v novém hávu vám představíme poprvé už 18. října od 19:30 hod.

  → více
 • Už 25 let je snaha patrná

  Už v pátek 22. října proběhne ve Vzletu Výroční ples Vosto5 s podtitulem „Snaha je patrná 25 let“. Přijďte to s námi oslavit! Více info a předprodej vstupenek zde.

  Nepromarněte mimořádnou příležitost si s Vosto5 zaplesat.

  → více
 • Vosto5ka ve Vzletu – SENTIMETAL

  Premiéra nového představení Vosto5 s názvem SENTIMETAL a podtitulem Noc, kdy na Kavčím plácku umřel Michael Jackson a Orestés se na to jenom díval, je úspěšně za námi. Další reprízy hrajeme už 31. října a 1. listopadu ve Vzletu.

   

  Přijďte si dát skutečné pivo na simulovaný festival. Nebo naopak?

  → více
 • SVJ vrací úder!

  Společenstvo vlastníků vrací úder! Už v 10. a 11. listopadu vždy od 19:30 hod. obnovujeme naši úspěšnou inscenaci ve zcela nové dekoraci ve Vzletu! Přijďte si to prožít.

  Vstupenky v sekci Program.

  → více
 • V září otevíráme Vzlet!

  Na první školní den 1. září definitivně otevřeme Vzlet veřejnosti. Kromě slavnostního zahájení a koncertu Bert&Friends zahrajeme ve Vzletu historicky poprvé v sobotu 4. září i náš Stand’artní kabaret.

   

  Během podzimu se můžete těšit na Společenstvo vlastníků v novém hávu, obnovenou legendární  Dechovku a hlavně na premiéru nového představení Vosto5! Více informací již brzy!

   

  Těšíme se na vás v novém!

  → více
 • SUVENÝRY JSOU TU!

  VOSTO5ka má už více než rok novou atrakci – prodej SUVENÝRŮ v našem e-shopu!

  == https://vosto5.cz/suvenyry/ ==

  Nabízíme trika, pohledy, odznaky, nášivky, mikiny, no prostě samé radosti pro všechny. A pro nás další drobná podpora na přečkání doby moření.

  = Koukni na to, tohle prostě musíš mít! =

  → více
 • Pérák na Filmnazivo.cz

  Kdo jste v srpnu 2020 prošvihli promítání našeho Péráka v kině, tak zbystřete! Jeho poslední stý zásah byl pečlivě zaznamenán a vy analogového hrdinu konečně uvidíte online.

  Od listopadu 2020 na nové platformě pro živou kulturu Film Naživo –  www.filmnazivo.cz

  → více
 • A jsme zase doma!

  Po příštích několik týdnů, minimálně od 12. října do 20. listopadu, bude Vosto5ka opět hibernovat a čekat na uvolnění mimořádných opatření. Plánovaná představení se pokusíme přesunout na nové termíny, o kterých vás budeme co nejdříve informovat.

  Čekání na konec divadelní karantény si můžete zkrátit nákupem originálního upomínkovému předmětu v našem e-shopu SUVENÝRY.

  → více
 • Předprodej na Společenstvo vlastníků – listopad 2020

  Předprodej na listopadové reprízy (2., 3., 4. 11.) naší úspěšné inscenace Společenstvo vlastníků probíhá právě teď! Odkazy na předprodej v sekci Program.

  → více
 • Slzy ošlehaných mužů už 28. září na sv. Václava!

  Inscenaci Slzy ošlehaných mužů zpracovávající osudový příběh Hanče a Vrbaty hrajeme ve Studiu Ypsilon už v pondělí 28. září na sv. Václava, kdy oslavíme svátek Václava Vrbaty.

  → více
 • PÉRÁK ist back!!!

  Jedinečné oživení inscenace PÉRÁK tentokrát jako FILM NAŽIVO ve vašem kině 29. 8. 2020 z dvorany Právnické fakulty UK v Praze !!!

   

  Pět různých představení inscenovaných mimo divadla, v nových prostředích, které dodávají obsahu známých divadelních her nový kontext, inspirují herecký projev a rozvíjí či dokonce proměňují samotné téma. Každý Film Naživo je natáčený v jediném živoucím záběru, který autorsky vstupuje do intimního prostoru herců nebo se naopak zaměřuje na svět kolem nich.

  To vše “naživo” v reálném čase – herci hrají, kamera snímá, divák v kině se dívá. Všichni sdílí příběhy vyprávěné Filmem Naživo. Aktualizovaný seznam kin, kde můžete Péráka vidět, najdete na stránkách distributora CinemArt.

  → více
 • Přesun březnových, dubnových a květnových repríz Společenstva vlastníků

  Vzhledem k nouzového stavu jsme byli nuceni přesunout všechna naše představení Společenstva vlastníků, která byla naplánovaná na březen, duben a květen 2020. Náhradní termíny jsme stanovili na červen-listopad 2020 (viz sekce Program). V principu byla březnová představení přesunuta na červen, dubnová na září a květnová na říjen 2020. O možnostech a postupu výměny vstupenek či případném vrácení peněz informoval diváky, kteří mají zakoupené vstupenky na zrušená představení, náš předprodejce GoOut e-mailem. Sledujte aktuality na www.vosto5.cz a našich facebookových stránkách.

  → více
 • Podpořili jste VOSTO5 koupí vstupenky na NIC!

  VOSTO5 bylo spolu s dalšími českými divadly součástí festivalu NIC 2020. Chceme poděkovat všem 174 z vás, kteří si zakoupili 245 virtuálních vstupenek, a pomohli nám vybrat krásných 75.000,- na náš plánovaný přesun do produkčního domu VZLET na konci letošního roku 2020. Peníze od dárců použijeme na rozjezd a vybavení prostor, na což nemáme letos žádné dotace, a museli jsme si pomoct svépomocí, resp. vašípomocí.

  DÍKY MOC!

  → více
 • Vosto5 v tísni – #kulturažije

  Kvůli bezpečnosti našich herců a techniků (dohromady by se jednalo o cca 25 lidí na velmi malém prostoru) a s ohledem na aktuální zdravotní stav některých z nich jsme bohužel byli nuceni plánovaný živý stream našeho Společenstva vlastníků v sobotu 28. 3. na Mall.tv v rámci #kulturažije nahradit pracovním záznamem téhož představení z října loňského roku. Je nám to opravdu líto, ale jako kompenzaci jsme pro vás připravili krátké úvodní video „VOSTO5 V TÍSNI“, kde vysvětlíme všechny souvislosti.  Záznam a možnost přispět nám budou na Mall.tv do konce karantény.

  → více
 • Sametová simulace – premiéra

  K výročí třiceti let od pádu komunismu v roce 1989 jsme vytvořili speciální divadelní projekt Sametová simulace (26. 11. – 1. 12. 2019), který má tři části kopírující průběh tehdejších událostí na třech úrovních (demonstrace – TRIBUNA, parlament – FEDERÁL, jednání oficiální moci a opozice – KABINET). Síly jsme spojili tentokrát s Činohrou ND, skupinou 8lidí a uměleckou jednotkou Tabula Rasa.

  → více
 • KOLONIZACE – nový počátek – jediné reprízy během podzimu 2019!

  V prosinci se opět vrátí Kolonizace – nový počátek! Jediné podzimní reprízy proběhnou 5. – 8. prosince 2019 v Divadle Archa. Vstupenky na všechny termíny jsou v předprodeji.

  → více
 • Společenstvo vlastníků – VR video instalace

  Chystáte se na další reprízy Společenstva vlastníků na Masarykovo nádraží? Jste tak trochu voyeři? Tak dorazte klidně o 45 minut dřív a vyzkoušejte si doprovodnou VR video instalaci. 
  Prohlédněte si byty účastníků naší schůze vlastníků bytových jednotek opravdu zblízka!

  → více
 • Rozhlasová adaptace inscenace PROTON !!!

  Ve čtvrtek 22. června ve 20 hod. odvysílal Český rozhlas Vltava v rámci pořadu Kabaret v éteru v premiéře rozhlasovou adaptaci našeho PROTONU !!! Pokud jste nestihli vysílání, tak si ho můžete poslechnout v našem audioarchivu. Ostrava volá o pomoc!

  → více

Archiv