← Všechna představení

Druhé město II

Neopakovatelný street-site specific projekt!

Druhé město odhalí skrytou tvář noční Prahy. Na hraně fikčního a skutečného světa se bude bojovat o nadvládu nad Václavským náměstím. Pasáž u Stýblů se stane časoprostorovým tunelem z historie do budoucnosti a zpět. Občané se stanou herci a herci občany. Zůstane telefonní budka telefonní budkou?! Zvítězí dobro nad temnotou? …a co ten druid tam vzadu?!

Neopakovatelný street-site specific Divadla Vosto5, VerTeDance a studentů KALD DAMU, v jehož hlavních rolích jsou náměstí, procházející lidé, letící ptáci a několik inscenovaných postav prožívající své příběhy právě dnes, tady a teď. Každá minuta znamená nové konstelace, vztahy a situace.

Druhé město navazuje na linii inscenací Divadla Vosto5, které přetékají do venkovních prostor, atakují realitu na nečekaných místech, manipulují skutečnost v nečekaných souvislostech, propojují improvizaci s fixními sekvencemi.

Datum konání: 11., 12., 14. a 15. 10. 2014 – Palác U Stýblů, Václavské náměstí – festival 4+4 dny v pohybu

Projekt vznikl v koprodukci s festivalem 4+4 dny v pohybu za podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury ČR a Nadace Život umělce.

Koncept a režie
Jiří Havelka, Ondřej Cihlář a Vosto5
Producent
Petr Prokop a Vosto5
Kostýmy
Lucie Wildtová
Lightdesign
Tomáš Morávek
Produkce
Jeník Tyl
Hrají
členové Divadla Vosto5, VerTeDance a studenti katedry alternativního a loutkového divadla DAMU