← Všechna představení

5:59 na scéně

Koprodukce Vosto5 & Vzlet

Žurnalistika, vyprávění, audio – a to vše živě na scéně. Kulturní křižovatka Vzlet a podcast 5:59 Seznam Zpráv se společně pouští do velkého experimentu.

Jak spojit novinařinu s uměním a divadelní performancí? Představte si podcast doplněný animací, ilustracemi, fotografií a živou hudbou. Skutečné příběhy vyprávěné novináři, publicisty, dokumentaristy či akademiky ožijí na pódiu za doprovodu videa, muziky. Jejich prostřednictvím vám nabídneme scénický zážitek i jinou perspektivu novinařiny a nakonec i nový pohled na to, co se kolem nás děje.

V prvním díle 5:59 na scéně Lenka Kabrhelová (spolu s Martinem Hůlou, s nímž tvoří autorské duo stejnojmenného podcastu) promluví o své tvůrčí práci, ale uvede i několik hostů.

Novinář Radek Kedroň představí svůj příběh Operace Důvěra, v němž nejen bude vyprávět o trestním stíhání Davida Ratha, ale taky pustí několik doposud nezveřejněných odposlechů z jeho korupční kauzy.

Režisérka Marta Nováková bude rekonstruovat své pátrání po československém orgasmu v odborných gynekologických časopisech předrevoluční éry.

S novinářkou Golnaz Esfandiari bude Lenka mluvit o situaci v Íránu.

Přijďte do Vzletu poslouchat a zároveň se dívat.

Pusťte se spolu s námi do dokonalé žánrové a mediální fúze…

Délka představení je 90 minut.

Režie
Petra Tejnorová
Texty
Lenka Kabrhelová, Martin Hůla, Radek Kedroň, Marta Nováková, Golnaz Esfandiari
Sound design
Martin Hůla
Dramaturgie
Marta Ljubková
Scéna
Antonín Šilar
Video
Dominik Žižka
Produkce
Lucie Mlejnková
Producent
Petr Prokop (Vosto5)